T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / GAZİEMİR - Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ock

Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro tarafından düzenlenen "İlham Veren Buluşmalar" Projesi kapsamında okulumuza gelen Volkan İtfaiye kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Sayın İsa TECİM, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın USMAN'ın da katıldığı, okulumuz öğrenci ve öğretmenleri ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdi.

İsa TECİM, Volkan İtfaiyeyi kurmaya nasıl karar verdiğini, yaşadığı olaylardan örnekler vererek bizlere aktardı. Öğrencilerimize her zaman bir hedefleri olması gerektiğini ve hedeflerini gerçekleştirme konusunda öncelikle kendilerine güvenmelerini öğütledi. Sayın İsa TECİM'e bu güzel söyleşi için teşekkür ederiz.  

Ayrıca bu projenin hayata geçmesini sağlayan Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve Söyleşiye katılarak bizleri onurlandıran Milli eğitim Müdürümüz Aydın USMAN'a teşekkür ederiz.

Ara

Atatürk'ün Ankara'ya gelişini kutlamak amacıyla her yıl düzenlenen Gaziemir ilçesi Liseler Arası 27 Aralık Atatürk Kros yarışında okul takımımız birinci olmuştur. Ayrıca öğrencimiz Salih OKTAY da ferdi olarak birincilik madalyası kazanmıştır. Bu anlamlı günde madalyalar kazanarak bizleri gururlandıran öğrencilerimizi ve öğrencilerimizi bu yarışlara en iyi şekilde hazırlayan Beden Eğitimi Öğretmenimiz Bahar BİLGİNLİ'yi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

Ara

17 Aralık 2019 tarihinde Rehber Öğretmenimiz Seyhan BALTACI, okulumuz konferans salonunda 12.sınıf öğrencilerimize Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları tanıtım semineri vermiştir. Öğretmenimize teşekkür eder, bu okullara başvuracak öğrencilerimize başarılar dileriz. 

Ara

13 Aralık 2019 Tarihinde İzmirli şairlerimizden Cem Seyhun ÜNBAY okulumuza gelerek, bizleri onurlandırmıştır. Kendisine teşekkür ederiz.

Ara

Medeniyet ve Düşünce Kulübümüz, 13 Aralık 2019 da okulumuz konferans salonunda Şehitlerimizi Anma programı düzenlemiştir. Kulübü çalışmalarından dolayı kutuyoruz.

Ara

6.12.2019 Tarihinde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem Veli toplantımızı velilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleştirdik. Toplantımıza katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Ara

Bir gün değil hergün sizinleyiz...

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde okulumuz öğretmen ve öğrencileri ile bir pano hazırlandı, derslerde öğrencilere konu ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Okul Müdürümüz İlker ESEN, Özel Eğitim sınıfımızı ziyaret etti. Öğrencilerimizle pasta kesilerek birlikte keyifli anlar yaşandı.

 

Kas

Okulumuz konferans salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile 24 Kasım Öğretmenler günü etkinliğimiz başladı. Okul Müdürümüz İlker ESEN Öğretmenler Günü konuşması yaparak tüm öğretmenlerin bu anlamlı gününü kutladı. Coğrafya öğretmenimiz Songül KAÇMAZ öğretmenler günü ile ilgili kendi yazdığı bir şiiri, Öğretmenimiz Rahşan KAYAHAN da bir öğrencimizle birlikte günün anlamına uygun bir şiiri okudu. Etkinliklerde emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Öğretmenler günü kutlu olsun.

Kas

1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar ve Sağlık Eğitim Vakfı, kan kanseri olan çocukların tedavini üstlenmekte, sosyal destek sağlamakta ve rehabilitasyon hizmeti vermektedir. Çocukların eğitim ve sağlık gibi insani ihtiyaçlarının karşılanmasında da LÖSEV önemli bir vakıftır.

Sivil toplum kuruluşu olarak görev yapan LÖSEV ülke ve dünya çapında kanser hastası çocuklarla etkileşim kurarak onların her türlü ihtiyaçlarını normal şartlar altında sağlamaya çalışmaktadır. Gönüllülük esas olarak, bağış yollu destekle de çalışmaktadırlar. mutlu sonlar için, geleceğimiz için haydi LÖSEV´e yardıma !

Kas

1998 yılında kurulan Lösemili Çocuklar ve Sağlık Eğitim Vakfı, kan kanseri olan çocukların tedavini üstlenmekte, sosyal destek sağlamakta ve rehabilitasyon hizmeti vermektedir. Çocukların eğitim ve sağlık gibi insani ihtiyaçlarının karşılanmasında da LÖSEV önemli bir vakıftır.

Sivil toplum kuruluşu olarak görev yapan LÖSEV ülke ve dünya çapında kanser hastası çocuklarla etkileşim kurarak onların her türlü ihtiyaçlarını normal şartlar altında sağlamaya çalışmaktadır. Gönüllülük esas olarak, bağış yollu destekle de çalışmaktadırlar. mutlu sonlar için, geleceğimiz için haydi LÖSEV´e yardıma !

Kas

Mustafa Kemal gibi düşünebilmek; işçisiyle, memuruyla; öğrencisiyle, öğretmeniyle; genciyle, yaşlısıyla Mustafa Kemal gibi düşünebilmek… 
Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yy’da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ilk adımıdır.
      Bu adımı atarken, yeni neslin geçmişini iyi bilmesi ve özümsemesi gerekmektedir. Bunun içindir ki her fert üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olmalıdır. Gerçekte ülkenin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, uygar ve saygın bir ulus olma bilincini daha da pekiştirecek gençler, Ulu Önder Atatürk’ün İlke ve Devrimlerinin ışığında ilerlemelidir.
       Bilinmelidir ki 1920–1938 yılları arasında sağlanan gelişme ve değişmeler hem milletin birbiriyle kucaklaşması, hem de çağ ile yarışmak düşüncesiyle doğmuştur. Uygulanması da milletin çağdaşlaşmaya katılması ve ona katkıda bulunması şeklinde gerçekleşmiştir. Atatürk’ün Türk milletini büyük bir atılıma hazırladığı ve yönlendirdiği yüzyılda Avrupa ve Asya’nın pek çok ülkesinde totaliter rejimler veya diktatörlükler bulunuyordu. Böyle bir dünyada o yabancı bir gazetecinin sorusuna “Ben kalpleri kırarak değil, kazanarak hükmetmek isterim.” diye cevap vermiştir. 
       Aynı çağda yaşayan, gerek kendi milletleri, gerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler, bu gün ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Atatürk ise, sevgi ve saygı uyandırarak Türk milletini çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir. 
Yalnızca 10 Kasımlar değil, düşünce ufkumuzda Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorululukları ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde ulu önderin kutsal emanetini gelecek çağlara ve nesillere ulaştırabiliriz. 
      Ünlü bir devlet adamının dediği gibi “Atatürk gibi insanlar, bir nesil için doğmadıkları gibi, belli bir devre için de doğmazlar; onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihlerinde hüküm sürecek insanlardır.” Ulu önderim, Atatürk’üm, iyi ki bizimleydin, iyi ki bizimlesin ve bizimle var olacaksın

Kas

Merhaba ilk zilin sesi

              Ve birazdan tebeşir tozuna bulanacak eller merhaba

              Merhaba İstiklal Marşı

              Merhaba vatan

              Merhaba millet

              Söylenmemiş ve söylenecek bütün merhabalara

Merhaba...

Şbt

Okulumuz koridorlarında Matematik, merdivenlerinde de İngilizce ve Tarih öğretmeye devam ediyoruz.