T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / GAZİEMİR - Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

İlimizde her yıl düzenlenen geleneksel "İZMİR İNTERNET HAFTASI" etkinlikleri bu yıl 12-19 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecektir. 

İnternet haftası etkinliklerinin bu yıl teması "EĞİTİMDE DİJİTAL OYUNLAR" Etkinliklere katılmak isteyenler https://izmirinternethaftasi.org/ adresinden başvurularını yapabilirler... 

Mrt

19 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Gaziemir İlçesi "Ataya Saygı" koşusunda öğrencimiz ilçe birincisi olmuştur. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Mrt

Bu yıl Çanakkale Zaferi´in 104. yılını kutluyoruz. 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, Büyük Türk Milletinin dirilişinin destanlaştığı günün aynı zamanda da adıdır. Bu kutlu zaferin yıl dönümünde, zaferin verdiği gururla, kahramanlık destanını tarihe altın harflerle kazıyan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Mrt

Gaziemir Müftülüğü tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy’un "Çanakkale Şehitleri’ne" adlı şiirini okuma yarışmasında öğrencimiz Sueda Nisa aydın 3.olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Mrt

13 Mart´ta ilçemiz Dokuz Eylül Ortaokulu velilerine okulumuzu tanıttık. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Mrt

İstiklal Marşımız Türk Ulusu´nun bağımsızlığı ve egemenliğinin en önemli değerlerinden biridir. 12 Mart 2019 günü İstiklal Marşımızın Kabulü´nün 98. yıldönümünü kutladık. Milli Şairimiz ve İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy´u saygı, rahmet ve minnetle andık. Törende emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Mrt

İzmirli yazar Zeynep Batimor öğrencilerimize “Okumanın Önemi “ konulu seminer verdi ve o güzel kitaplarını imzalayarak , öğrencilerimizi mutlu etti. Zeynep Batimor’a teşekkür ederiz.

Mrt

İzmir İl Acil Afet Daire Başkanlığı tarafından okulumuz seminer salonunda "Afetlerde Acil Olarak Yapılması Gerekenler ve Alınması Gereken Tedbirler" konulu seminer 21 Şubat 2019 tarihinde verilerek öğrencilerimiz bilgilendirildi. 

Mrt

Velilerimize ve öğrencilerimize Danışmem Projesinin tanıtımı 20 Şubat 2019 tarihinde yapıldı. Projeye katılımları konusunda öğrenciler teşvik edildi.

Mrt

Sağlıklı Beslenme ve Diyabet konusunda farkındalık yaratmak için 20 Şubat 2019 tarihinde Sağlık, Yeşilay ve UYAD kulübünün işbirliği ve velilerimizin desteğiyle tüm dokuzuncu sınıf öğrencilerimizle sağlıklı bir kahvaltı yaptık. Değerli velilerimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Mrt

Yangın tatbikatımız 19 Şubat 2019 tarinde başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Tatbikata katılan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, okul personelimize ve bize bu konuda yardımcı olan itfaiye personeline teşekkür ederiz.

Mrt

15 Şubatta yapılan İzmir İl Birinciliği Puanlı Atletizim yarışmalarında 3000 metrede öğrencimiz Emre Seven  İzmir 4.sü , 1500 metrede öğrencimiz Salih Oktay  İzmir 4.sü olmuştur. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

Mrt

Sağlıklı Beslenme konusunda öğrencilerimizi bilgilendirdik. Bu konuda bizi destekleyen Gaziemir İlçe sağlık Müdürlüğüne teşekkür ederiz.

Mrt

Sağlıklı Beslenme Dostluğu projesi kapsamında özel öğrencilerimizle güzel bir kahvaltı yaptık. Öğrencilerimizle geçirdiğimiz bu zamanlar çok değerli ve sevgi, ilgi her şeyin temeli.

Mrt

Danışmem Projesi bilgilendirme toplantısına Müdür Yardımcımız Bilge Özeren, Meltem Dizer öğretmenimiz ve okul öğrenci başkanımız Hasan Berke Hovarda  katılım göstermiş ve gerekli bilgileri edinmişlerdir. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bu güzel proje için teşekkür ediyoruz.