T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / GAZİEMİR - Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Tesisat Teknolojileri ve İklimlendirme Alanı

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanı altında yer alan dalların yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen alandır. Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanı altında yeralan mesleklerde, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

ALAN TANITIM VİDEOMUZ

 

ALANIMIZDA YER ALAN DALLAR

 1. YAPI TESİSAT SİSTEMLERİ

 Yapı tesisat teknisyeninin sahip olması gereken; yapılarda sıhhi tesisat, atık su tesisatı, yangın tesisatı, ısıtma ve doğal gaz iç tesisatı ile ilgili montaj, bakım, onarım ve işletmesini yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanında yapı tesisat teknisyeninin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

 

2. İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ

İklimlendirme sistemleri teknisyeninin sahip olması gereken ev ve ticari tip klima cihazları, havalandırma sistemleri, ısı pompası uygulamaları ve endüstriyel iklimlendirme sistemleri ile ilgili montaj, bakım, onarım ve işletmesini yapma yeterliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.

Tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanında, iklimlendirme sistemleri teknisyeni mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır. 

08-02-2018

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 21.03.2013 - Güncelleme: 15.05.2020 13:05 - Görüntülenme: 2904
  Beğen | 1  kişi beğendi