T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / GAZİEMİR - Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

May

19 Mayıs, Kurtuluş ateşinin yakıldığı cumhuriyete, devrimlere, demokrasiye giden yolun adıdır. "Bütün ümidim gençliktedir." diyen Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyor tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

Okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama videomuzda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bayramımız kutlu olsun...

May

May

Bizleri hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan büyüten tüm annelerimizin ANNELER GÜNÜ KUTLU olsun...

Nis

Nis

Nis

Milli Eğitim Bakanlığının dijital eğitim platformu EBA, 11. ve 12. Sınıflar için EBA Akademik Destek programı geliştirmişti. Okulumuz 11. ve 12.sınıf öğrencilerimiz bu platformu aktif olarak kullanmaktadır. Okulumuz 12.sınıf öğrencilerinden Ufuk Üzer program ile ilgili deneyimlerini bizlerle paylaştı. Öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Nis

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüse karşı başta sağlık çalışanlarımızı korumak amacıyla her gün okulumuzda siperlik üretiyoruz. Ürettiğimiz siperlikleri Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesine sağlık çalışanlarının kullanımı için gönderiyoruz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Birlikte çok daha güçlüyüz.

Mrt

İzeltaş Tanıtım Aracı, 10 Mart 2020 Salı günü okulumuza gelerek öğrencilerimize el aletlerinin iş güvenliği çerçevesinde doğru kullanımı ile ilgili eğitim verdi. İzeltaş'a teşekkür ederiz.

Mrt

10 Mart salı günü İzmir Kavram Meslek Yüksek Okulu tarafından konferans salonumuzda okulumuz 12.sınıf öğrencilerine "Motivasyon ve Hedef Belirleme" semineri verilmiştir. Kavram Meslek Yüksek Okulu'na teşekkür ederiz.

Mrt

"Dünyada Her şey Kadının Eseridir." Mustafa Kemal ATATÜRK

9 Mart 2020 günü okulumuz konferans salonunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü görkemli bir tören ile kutladık.

Kadınlarımız olmazsa toplumun olamayacağı bilinci ile eli bereketli, gönlü sevgi dolu fedakâr kadınlarımızın sadece bir gün değil her gün hak ettikleri değeri görmesi temennisiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü yürekten kutlarız.

Mrt

Misafirim Öğretmenim Projemiz kapsamında veli ziyaretlerimiz devam ediyor. 06.Mart 2020 Tarihinde bizi misafir eden velimize çok teşekkür ediyoruz.

Mrt

AFAD semineri ile bilgilendirilen öğrencilerimiz 4 Mart Çarşamba günü yaptığımız Deprem tatbikatında bilgilerini uygulamaya döktüler.

Mrt

4 Mart 2020 Tarihinde Sarnıç Dedeoğlu Ortaokulu ile Menderes Ataköy Ortaokulu okulumuzu ziyaret ettiler. Okulumuzda bulunan bölümleri gezerek okulumuz hakkında bilgiler aldılar. Bölümlerde öğrencilere rehberlik yapan öğretmen arkadaşlarımıza ve okulumuz rehber öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Mrt

Bu yıl 24 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle okulumuz Fen ve Teknoloji Kulübü, öğrencilerimize Vergi Haftası ile ilgili panolar hazırlayıp genç nesillerde vergi bilinci oluşturmak amacıyla bilgilendirmeler yaptı. Kulüp üyelerine teşekkür ediyoruz.