T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / GAZİEMİR - Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Ege Soğutma Sanayicileri ve İş adamları Derneği ESSİAD tarafından 13 Kasım 2019 tarihinde okulumuz Tesisat ve İklimlendirme Alanı öğrencilerine Alan-Dal Eğitimi verilmiştir. ESSİAD'a teşekkür ederiz.

Kas

11 Kasım 2019 tarihinde okulumuz öğrencileri ile İzmir'de 2019 yazında yanan ormanlarımız için düzenlenen "On bir Milyon Ağaç Dikimi" etkinliği kapsamında ağaçlandırma çalışması yaptık. Katılan herkese teşekkür ederiz.

Kas

Ata'mızın aramızdan ayrılışının 81.yılında okulumuzda hazırladığımız tören ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem ve minnetle andık. Ata'mızı sevdiği şarkılarla yad ettik, öğrencilerimiz Ata'mız için şiirler okudu. Törenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuzda Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık. 28.10.2019 tarihinde okulumuzda yapılan tören ve kutlamalarda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

Ekm

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği toplantısı 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 10:00 da okulumuz konferans salonunda yapılmıştır. Geçen yıl özveriyle görev yapan Okul Aile birliği üyelerimize teşekkür ederiz.

Ekm

Okulumuz Konferans salonunda 3 Ekim 2019 tarihinde 10. sınıf öğrencilerimize Müdür Yardımcımız Bilge ÖZEREN ve Rehber öğretmenimiz Seyhan BALTACI tarafından Etik Değerler konulu seminer verilmiştir.

Ekm

Nis

Gaziemir Şehit Serhat Sığnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak TBMM´nin Kuruluşunun 99. Yıldönümü ile  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladık. Programların hazırlanmasında emeği geçen tüm Öğretmen ve Öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Tüm Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun...    

Nis

14.Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Tekson+Sodeks 2019 Furarı İzmir de Yapıldı. Fuar kapsamında 18.04.2019 tarihinde düzenlenen "Soğutma Becerileri" Yarışmasına katılan Okulumuz Tesisat Bölümü Öğrencileri Üçüncülük ödülü alarak bizleri gururlandırdı. 11-H Sınıfından Yarışmaya katılan öğrencilerimizi tebrik ediyor, Tesisat bölümü öğretmenlerimizi de öğrencilerinin başarısından ötürü kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Nis

Otizm farkındalık gününün amacı otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğunu bir kez daha hatırlatmakla birlikte var olan farkındalığı da arttırmaktır.  Bu kapsamda okulumuzda eğitim alan özel öğrencilerimizle bir etkinlik düzenledik. Okulumuzda düzenlediğimiz "Otizmin Farkındayız, Otizmlilerin Yanındayız" etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ederiz.

Nis

Askeri okulları tanıtım kapsamında öğrencilerimizle Milli Savunma Bakanlığı´na bağlı Gaziemir Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulunu ziyaret ettik. Okul ile ilgili bilgiler aldık. Tanıtımlarda emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Nis

 “Birlikte El Ele Projesi” kapsamında Celal Bayar üniversitesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm öğrencileri özel eğitim sınıfımızı ziyaret ederek, öğrencilerimizle etkinlikler yaptılar. Kendilerine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Nis

Öğrencilerimiz ile Edebiyat öğretmenlerimiz Rahşan Kayahan ve Beste Özgen Kayabal rehberliğinde Çaka Bey Kitap Fuarına gittik. Öğrencilerimizin kitaplara olan sevgisi ve ilgisi pekiştirildi. Öğretmelerimize katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Nis

Karbonmonoksit renksiz, tatsız, kokusuz, yanıcı zehirli bir gazdır. Vücuda solunum yolu ile girer ve doğrudan kana geçerek oksijen alımını engeller, zehirlenme ve ölüme neden olur. Karbonmonoksit zehirlenmeleri sıklıkla; kapalı ortamlarda açık ocaklar, bacası çekmeyen soba, şofben, bacasız gaz sobalarında yakıtın iyi yanmaması nedeniyle meydana gelir. Karbon monoksitle meydana gelen zehirlenmelerde kısa süre içerisinde tıbbi müdahale yapılmaz ise ölümle sonuçlanabilmektedir.

TC Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çevre Sağlığı Dairesi Başkanlığının Karbonmonoksit Zehirlenmesi ve dikkat edilecek hususlarla ilgili detaylı bilgilere aşağıda verilen linkten ulaşabilirsiniz.

Karbonmonoksit Zehirlenmesi ile ilgili detaylı bilgiler...

 

Nis

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizm ile ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edilmiştir. Nisan ayında “Otizm Farkındalık Ayı” çerçevesinde tüm dünyada otizm ve otizmli bireylerin toplumsal yaşama katılımı konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

    Biz de Okulumuzda Otizmli bireylerin toplumun bir parçası olduğuna dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak için 2 Nisan Günü etkinlikler yaptık. Şehit Serhat Sığnak M.T.A.L olarak tüm desteğimizi sunuyoruz.